Po raz jedenasty spotykamy się w przyjaznych murach Biblioteki Uniwersyteckiej by pokazać swoje prace. By dać znak trwania mimo przemijania. I by estetyzować przestrzeń wokół nas mimo nieszczęść, toczących się wojen i indywidualnych zmartwień. Przez doroczny wernisaż i wystawę chcemy mieć poczucie sprawstwa i dobrego wpływu. Bo piękno jest po to by zachwycało. I my się dzielimy własnymi zachwytami. To nasze indywidualne i zespołowe poszukiwanie piękna.
Cieszymy się tym, co zrobiliśmy w ciągu roku i tą radością - w formie wystawy - dzielimy się z innymi. Człowiek jest istotą społeczną, dlatego chcemy cieszyć się razem z innymi i dzielić się swoimi wrażeniami, artystycznymi przemyśleniami, poczuciem sprawstwa. Swoimi pracami, jakże bardzo zróżnicowanymi co do techniki i tematyki, opowiadamy o sprawach, które nas intrygują, zajmują nasze umysły i emocje. Za pomocą sztuki amatorskiej opowiadamy o świecie tak jak go widzimy.
Spotykamy się w przyjaznej przestrzeni Uniwersytetu. Pod tym dachem czujemy się wspólnotą i pozostajemy w relacjach. Pomimo tego, że większość z nas to emeryci. Nic już nie musimy a jednak pozostajemy w murach uniwersyteckich. Korzystamy z trzeciej, społecznej misji uniwersytetu. Jesteśmy jednocześnie ambasadorami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, w czasie naszych plenerów, podróży i różnorodnych działań. Jeszcze niedawno w murach Biblioteki Uniwersyteckiej przebywała młodzież w ramach Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Teraz my korzystamy z gościnności i przyjaznej przestrzeni, by wzmacniać relacje społeczne i łączyć UWM ze społecznością lokalną.
Jako amatorzy ciągle poszukujemy, uczymy się. Nawyk uniwersyteckiego poznawania, odkrywania świata pozostał w nas. Czujemy się częścią uniwersytetu otwartego. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski to dobra i przestrzeń dla wielu pokoleń.
W Dniu Nauczyciela zapraszam do obejrzenia praz Artystycznej Rezerwy Twórczej zaprezentowanych na 11 wystawie w murach Biblioteki Uniwersyteckiej.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz