21.11.2018

Poster rozszerzony czyli jak rozciągnąć 3 minuty do pół godziny lub dłużej

Jeśli zajrzałeś tu i jesteś uczestnikiem Obozu Atrakcyjnych Konwentykli  (OAK) to zostaw swój ślad w formie komentarza pod niniejszym wpisem blogowym. Inni czytelnicy także mogą komentować jeśli mają ochotę i czują potrzebę.

Chciałem napisać więcej (obszerniej, pełniej), ale deficyt czasu i nadmiar zadań oraz bodźców (żyjemy w czasach nadmiaru i deficytu jednocześnie),  mi na to nie pozwolił. Zatem przedstawiam tylko w części okrojonej. Cała reszta na wykładzie i na warsztatach. Zatem pełniej zrozumieją ci, którzy wysłuchali wykładu i uczestniczyli w warsztatach. Reszta musi trochę poczekać, albo na spotkanie albo dłuższe opisanie (zwróć uwage na etykiete wpisu "w połowie roboty"). Ewentualnie narysowanie. Na przykład przedstawienia w formie posteru (plakatu).

Wykład: "Poster rozszerzony czyli jak rozciągnąć 3 minuty do godziny lub dłużej" 
Poster jako forma komunikacji naukowej, notowanie wizualne (rysnotki, myślografie) i nieliniowe układanie treści. Poster jako infografika. Cel i dodatkowe funkcjonalności posteru na konferencji, dostępne rozwiązania techniczne, wykorzystanie źródeł internetowych, QR kodów. Przykłady. „Poszerzanie treści” ponad dostępną przestrzeń 70 na 100 cm, wykorzystanie mobilnego internetu oglądających poster. Nawiązanie do prezentacji błyskawicznej, e-portfolio. Poster na e-konferencji. Podpinanie filmów, webinariów i dodatkowych treści do analogowego posteru.

Warsztat posterowy "Ożywianie posteru" (poster rozszerzony) 
Wykorzystanie bezpłatnych narzędzi i portali społecznościowych: Facebook, Instagram, blogi, YouTube, itd. w „rozszerzaniu posteru”. W czasie warsztatów uczestnicy zaplanują i przygotują materiały „rozszerzające” przygotowywany posterem (przygotowanie treści w postaci tekstów, schematów, filmów do umieszczenia na posterze z linkiem zaszyfrowanym w formie QR Kodu, czyli wydłużanie czasowe i rozszerzanie treściowe posteru na konferencji). Uczestnicy warsztatów powinni przyjść z telefonem lub tabletem z dostępem do internetu (robienie zdjęć, krótkie relacje i objaśnienia wideo). Przydatne będzie posiadania laptopa, aparatu fotograficznego lub kamery. Ale sprawnemu cyfrowemu tubylcowi wystarczy co ma na co dzień - smartfon. Efekty pracy uczestnicy będą mogli wykorzystać na swoim posterze, prezentowanym w czasie warsztatów. Potrzebny będzie tylko dostęp do drukarki, by wydrukować w sumie maksymalnie kilka stron z kodami QR (do wycięcia i naklejenia na własne postery). Elementy gamifikacji na posterze - jak zaplanować, jak wykonać. Przydatne materiały dla uczestników: długopis, ołówek, notatnik, smartfon, tablet, laptop, kamera, aparat fotograficzny. A, zapomniałem - kredki zawsze przydatne i się nie psują.

Tak, wiem. Ten tekst jest częściowo zaszyfrowany i nie każdy go poprawnie odkoduje. Cóż zrobić - po prostu nie wszystko i nie zawsze jest łatwo dostępne. Przynajmniej natychmiast. Sprytny i wytrwały zawsze odszuka to, co chce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz